Info/nyheter


INFORMATION


KONTAKT




Jippie! Nu kör vi träffen! Boka på Info@laverda.se


Laverdaträff 6-8 aug 2021


Träff kostnad är 500 kr då ingår 2 st frukostar samt ankomst öl och nånting att äta på fredag kväll samt middag lördag kväll.

Boende finns 12 st 2 bädds rum samt 2 st 4 bädds rum tag med lakan och örngott.


Tälta är gratis. 

 


Eda Lägergård 

Eda Koloniväg 7 

74193 Knivsta

Ordförande Björn Andersson 070 3342232 knivstabjoern@hotmail.com


Vice ordförande Jörgen Lundin 0707788360 jorgen@jlcom.se


Kassör Leif Israelsson 0705466973 leif.israelsson@interspiro.com


Sekreterare Björn Jansson 070 7326810 Bjorn.Jansson@umia.se

 

Övrig ledarmot Joachim Johansson 070 5708872 jockeikoping@gmail.com


Revisorer Bertil Johansson 070 5440055 bejo@telia.com


Ingemar Krantz 072 5098812 krantz.ingemar@gmail.com


Valberedning vakant kontakta Björn andersson


Suppleanter Tomas Sarin 070 7601963 tomas.sarin@tele2.se


Hans Landerstedt 072 3139656 landerstedt@telia.com


Circolo Laverda Di Svezia

Norra skogsrundan 9 18464 Åkersberga

Email: info@laverda.se


KLUBBTRÄFFAR

Circolo Laverda Di Svezia Breganze 70 år 2019

Ett 20-tal från Sverige - Norge besökte Piero Laverda

Medlemskap 300:-

Vill du bli medlem kontakta oss på mail.

Du får Laverda bok med alla modeller. 


Som Medlem får du ett Magazin 2 ggr år. Betala 300:-

Swish 1234413860 eller PG 4794090-3

Namn och adress på mail: info@laverda.se