Info/nyheter


INFORMATION


KONTAKT



Årets Laverdaträff ställs in pga rådande Omständigheter men vi har bokat samma ställe nästa år!


Årsmötet kommer att ske digitalt 8 aug 10.30 Knivsta



Laverdaträff 6-8 aug 2021


Träff kostnad med boende 2 nätter blir 700kr. Det finns 32 sängplatser

och plats att sova i tält och då behöver endast liggunderlag samt sovsäck. Tältplatsen kostar 100kr för 2 nätter. 


Eda Lägergård 

Eda Koloniväg 7 

74193 Knivsta

Ordförande Björn Andersson 070 3342232 knivstabjoern@hotmail.com


Vice ordförande Jörgen Lundin 0707788360 jorgen@jlcom.se


Kassör Leif Israelsson 0705466973 leif.israelsson@interspiro.com


Sekreterare Björn Jansson 070 7326810 Bjorn.Jansson@umia.se

 

Övrig ledarmot Joachim Johansson 070 5708872 jockeikoping@gmail.com


Revisorer Bertil Johansson 070 5440055 bejo@telia.com


Ingemar Krantz 072 5098812 krantz.ingemar@gmail.com


Valberedning vakant kontakta Björn andersson


Suppleanter Tomas Sarin 070 7601963 tomas.sarin@tele2.se


Hans Landerstedt 072 3139656 landerstedt@telia.com


Circolo Laverda Di Svezia

Norra skogsrundan 9 18464 Åkersberga

Email: info@laverda.se


KLUBBTRÄFFAR

Circolo Laverda Di Svezia Breganze 70 år 2019

Ett 20-tal från Sverige - Norge besökte Piero Laverda

Vill du bli medlem kontakta oss på mail.

Du får Laverda bok med alla modeller. 


Som Medlem får du ett Magazin 2 ggr år. Betala 400:-

Swish 1234413860 eller PG 4794090-3

Namn och adress på mail: info@laverda.se


      Vi finns även på facebook!


© Copyright. Laverda.se Image Janos Flygel